Noxar Magnar 2,5-20x50 WA IR – lovecká optika s veľkým zväčšením a reguláciou paralaxy
Kód: NXR_MGNR_2-5-20_50


Podrobný popis
Lovecká optika Noxar Magnar 2,5-20x50 WA IR kombinuje pokročilú optickú technológiu s mechanickou spoľahlivosťou. Použitie vysoko kvalitných skiel s plnou viacvrstvovou úpravou umožňuje dosiahnuť jasný a ostrý obraz, čo je kľúčové pri rozpoznávaní zveri na veľké vzdialenosti alebo pri akcii za slabého osvetlenia. Širokouhlá konštrukcia zabezpečuje, že už pri najnižšom zväčšení 2,5x používateľ vidí plný obraz bez čiernych okrajov (absencia efektu tubusu), čo umožňuje využitie loveckej optiky aj počas spoločných poľovačiek.
Zariadenie sa vyznačuje precíznou bočnou reguláciou paralaxy, ktorá nielen eliminuje chybu mierenia na rôzne vzdialenosti, ale taktiež umožňuje ideálnu spoluprácu s termovíznymi a nočnými predsádkami. Robustný 30 mm tubus vyrobený z leteckého hliníka je plnený dusíkom, čo garantuje úplnú vodotesnosť a ochranu pred vnútorným zahmlievaním šošoviek. Veľmi vysoká mechanická odolnosť voči spätnému rázu zaisťuje stabilitu nastavenia aj pri práci s výkonnými kalib.
Zámerná osnova s presnými stupnicami a jemným centrálnym bodom uľahčuje nanášanie korekcií. Dvojfarebné (červené a zelené) podsvietenie s plynulou reguláciou intenzity umožňuje optimálne prispôsobenie jasu bodu panujúcim podmienkam. Dodatočnú funkčnosť poskytuje skrutkovacia páčka zväčšenia (throw lever), umožňujúca bleskovú zmenu priblíženia, a otvorené bal. vežičky s klikom 1 cm na 100 m, ktoré dovoľujú rýchlu korekciu bez použitia náradia.
HLAVNÉ VÝHODY
- Veľký rozsah zväčšenia (2,5-20x): Umožňuje precíznu akciu na veľmi veľké vzdialenosti a efektívne rozpoznanie cieľa.
- Vysoký prenos svetla (90 %): Jasná optika s 50 mm objektívom zaisťuje vynikajúcu viditeľnosť za svitania a súmraku.
- Regulácia paralaxy: Bočná vežička umožňuje presné zaostrenie a elimináciu chyby paralaxy.
- Absencia efektu tubusu (WA): Široké zorné pole od najnižšieho zväčšenia zvyšuje komfort a rýchlosť mierenia.
- Dvojfarebné podsvietenie: Plynulá regulácia zámerného bodu v červenej alebo zelenej farbe.
TECHNICKÁ ŠPECIFIKÁCIA
- Modelový rad: Noxar Magnar
- Optické zväčšenie: 2,5 – 20x
- Šošovka: 50 mm (priemer objektívu)
- Priemer tubusu: 30 mm
- Zorné pole (na 100 m): 14,3 m – 1,8 m
- Očný reliéf: 95 mm
- Regulácia paralaxy: Áno (bočná)
- Zámerná osnova: Presná osnova s pomocnou stupnicou (leptaná)
- Podsvietenie: Áno (červené/zelené, plynulé)
- Bal. vežičky: Otvorené (1 klik = 1 cm na 100 m)
- Plnenie dusíkom: Áno
- Odolnosť : Áno
- Vodotesnosť: Áno
- Dĺžka: 350 mm
- Hmotnosť: 715 g
- Záruka: 24 mesiacov
OBSAH BALENIA
- 1x Noxar Magnar 2,5-20x50 WA IR
- 1x Montážne krúžky 30 mm na Picatinny lištu
- 1x Krytky objektívu a okuláru
- 1x Skrutkovacia páčka zväčšenia
- 1x Čistiaca handrička na optiku
Dodatočné parametre
| Kategória: | NOXAR |
|---|---|
| Značka: | NOXAR |
| Priemer tubusu: | 30 mm |
| Optické zväčšenie: | 2,5x-20x |
| Priemer objektívu: | 50 mm |
.png)